myfreestyle
Aducem Asia si in Romania.
Lista Forumurilor Pe Tematici
myfreestyle | Reguli | Inregistrare | Login

POZE MYFREESTYLE

Nu sunteti logat.
Nou pe simpatie:
simpacurly69
Femeie
24 ani
Bucuresti
cauta Barbat
35 - 70 ani
myfreestyle / Dezbateri / Ce inseamna "a iubi"?  
Autor
Mesaj Pagini: 1
Saigo Kagai
Administrator

Din: from Hell
Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 261
Din punctul tau de vedere, tu ce crezi ca inseamna "a iubi"?

A iubi inseamna a renunta la tot, a inceta sa ma traiesti pentru tine, a face ca toate sentimentele omenesti sa nu mai depinda de tine, ci de fiinta ce o iubesti.
A iubi este:
- sa te simti singur cand persoana iubita nu e cu tine
- sa te gandesti la ea macar o data pe zi
- sa te gandesti la ea chiar daca esti de cealalta parte a lumii
- sa radeti de amintiri frumoase.
- sa vrei sa fii alaturi de ea la bine si la rau
- sa iubesti compania ei
-  sa ocolesti toate barierele pentru ea.
- sa scrii ce gandesti despre ea.
- sa vrei ca toate greutatile sa te doboare pe tine si nu pe ea
- sa doresti un sarut la fiecare rasarit de soare
- o imbratisare la fiecare noapte a vietii

Si as putea continua tot asa, insa, cred ca am sa fac romane  


_______________________________________

                                      I'd cross that desert to be where you are.
                                      All the things I do to be close to you
                                      A million miles wouldn't seem that far
                                      I'd go anywhere just to win your heart. 
                                                 Saranghae<3

                       

                                              My wholeLOVEfor you

pus acum 17 ani
   
Pagini: 1  

Mergi la